vantourer_600_v2

W dzisiejszych czasach turystyka niejedno ma imię. Osoby ciekawe świata mogą przebierać nie tylko w ofertach, które są na rynku, ale także i w formach podróżowania. Jednym ze sposobów zwiedzania świata jest tzw. campering, czyli wyprawa camperem. W Polsce jest to nadal niezbyt znana forma wypoczynku, choć zdobywa ona coraz szersze grono miłośników. Do jej wyboru zachęca urlopowiczów komfort jazdy oraz dowolność w rozplanowywaniu podróży.

Camper – podróż idealna?

Jedną z niewątpliwych zalet jazdy camperem jest nieograniczona niczym swoboda oraz niezależność. Tylko od nas zależy wybór kierunku podróży, czy towarzystwo. Ten sposób podróżowania zrzuca z naszych ramion także ciężar wyboru noclegu, który nie zawsze spełnia nasze oczekiwania czy napięty grafik, jakiego niewątpliwie musielibyśmy się trzymać, gdybyśmy spędzali wakacje wraz z przewodnikiem oraz grupą mniej lub bardziej chcianych towarzyszy.

Dodatkowym atutem campera jest jego wielkość, która pozwala na wzięcie ze sobą dodatkowych sprzętów, takich jak rowery, sprzętu turystycznego czy większej ilości jedzenia. Ten ostatni punkt jest w szczególności przydatny, jeżeli  podróżnik wybiera się w mniej zaludnione miejsca, gdzie nie będzie miał tak swobodnego dostępu do miejsc, w których będzie mógł uzupełnić swoje zapasy. Warto tutaj zaznaczyć, że dla pasjonatów gotowania campery będą idealnym rozwiązaniem. Dzięki praktyczności  i funkcjonalności tego mobilnego środka lokomocji, zapaleni kucharze mogą sami wyczarowywać sobie domowe, pyszne dania. A jeżeli ktoś nie lubi gotować, to cóż zawsze pozostanie mu restauracja czy bar, który sam sobie wybierze.

Camper jako prorodzinny środek lokomocji

Ważną kwestią dla każdego rodzica jest fakt, iż camper jest przyjaznym środkiem lokomocji dla dzieci czy nawet zwierząt domowych. Dla tych pierwszych podróżowanie mobilnym środkiem lokomocji jest niezwykłym przeżyciem, który dostarcza mnóstwo radości, z kolei dla drugich jest możliwością spędzenia czasu ze swoimi właścicielami, mimo ich urlopu. Oczywiście taka podróż jest idealną okazją do zacieśniania więzów rodzinnych i spędzenia ze sobą więcej czasu.

Przedłużony urlop

Co prawda każdy z nas ma wyznaczony określony termin urlopu, który zależy od naszego pracodawcy, jednakże zdarza się tak, iż mamy jeszcze kilka dni wolnego, a turnus nam się kończy. W podróży camperem nie będziemy mieli takiego problemu. Tutaj sami ustalamy sobie plan podróży, dzięki czemu możemy maksymalnie cieszyć się i wykorzystać nasz wypoczynek.