vantourer_600

Organizujesz wymarzoną podróż kamperem? Zastanawiasz się, ile będzie kosztowało Cię wynajęcie pojazdu? A może po prostu szukasz informacji na ten temat? Zobacz, od jakich czynników zależy cena wynajmu samochodu kampingowego.

Jaki jest koszt wynajęcia kampera – co wpływa na cenę?

Jaki jest koszt wynajęcia kampera? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ istnieje wiele czynników, które znacząco wpływają na cenę wynajmu samochodu kampingowego. Końcowa opłata za wynajem zależy przede wszystkim od modelu. Jeżeli wybierzesz samochód, który przeznaczony jest dla całej rodziny, to wiadome jest, że zapłacisz za niego więcej niż w przypadku modelu przeznaczonego dla par. Rozmiar kampera, a co za tym idzie jego pojemność, jest kluczowym wyznacznikiem ceny. Drugą bardzo istotną kwestią jest stan techniczny samochodu. Kampery z tzw. wyższej półki, które cechują się dobrym stanem technicznym, są droższe. Warto jednak w nie zainwestować, ponieważ zyskujesz gwarancję, że nie będziesz miał z nimi żadnych problemów w trakcie podróży. Kolejnym czynnikiem, który także wpływa na koszt wynajęcia kampera, jest wyposażenie pojazdu. Dodatkowe opcje, takie jak: pojemna lodówka z zamrażalnikiem albo rozkładane elektrycznie łóżko, są rzeczami, które podwyższają cenę. Jeżeli nie zależy Ci na tych wygodach, to możesz wybrać mniej luksusowy model, dzięki czemu zaoszczędzisz. Ostatnią kluczową kwestią jest czas wypożyczenia. W momencie, w którym wypożyczasz samochód kampingowy na weekend, zapłacisz mniej niż w przypadku, gdy postanawiasz wybrać się na dwutygodniowy urlop. Decydując się na wynajem kampera musisz się jednak liczyć z tym, że zapłacisz ponad 300 zł za dobę. Prócz tego musisz wliczyć w te koszty opłatę za benzynę, co dodatkowo podwyższy cenę.

Dlaczego warto jest stawiać na sprawdzone marki?

Kiedy decydujesz się na wynajem kampera, dobrze jest postawić na sprawdzoną markę, która cieszy się zaufaniem klienta. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nic złego z samochodem nie będzie się działo w trakcie jazdy, a Twoja podróż będzie udana. To ważne, w końcu przemierzasz setki kilometrów i musisz poruszać się w pełni sprawnym pojazdem.