galeria_600_csm_innenraum_6bd9df9ca7

Kampery uznawane są za pojazdy przeznaczone na wakacyjne wyjazdy dla rodzin. Jest tak przede wszystkim dlatego, że opłacenie pobytu w hotelu dla 4 osobowej rodziny to naprawdę duży wydatek, a nocleg w namiocie jest uciążliwy jeżeli posiada się małe dzieci. Ale dlaczego z tego rozwiązania nie miałyby skorzystać również pary?

Kampery dla każdego

Takie podejście utrwaliło się ponieważ kampery kojarzone są z dużymi pojazdami niejednokrotnie rozstawianymi razem z namiotem pełniącym funkcję przedsionka ale nie muszą takie być. Firma Vantourer specjalizuje się w produkcji kamperów dla dwóch osób. Są mniejsze od tych rodzinnych ale jednocześnie tak samo funkcjonalne. Ich wyposażenie zawiera część sypialną z podwójnym bądź dwoma pojedynczymi łóżkami, część dzienną z komfortowymi miejscami do siedzenia, aneks kuchenny, łazienkę i sporo schowków, a niektóre z nich mają w standardzie również ogrzewanie. Co najważniejsze każdy z dostępnych modeli mieści się w wadze 3,5 tony, dzięki czemu nie musimy zdawać prawa jazdy na kolejną kategorię.

Dlaczego kamper?

Ponieważ pozwala na pełną spontaniczność, w trakcie podróży. Nie musimy trzymać się konkretnych miejscowości, bo mamy rezerwację noclegu. Podróżując kamperem możemy zostać gdzieś dłużej albo w ogóle ominąć jakiś punkt wycieczki i zatrzymać się gdzieś indziej. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas dzięki czemu możemy spędzić nasze wakacje dokładnie tak jak chcemy, robiąc to na co tylko mamy ochotę.