details_20

Jadąc na wakacje z rodziną na pewno zastanawiasz się jaki kamper wybrać. Zależy Ci przecież na komforcie najbliższych podczas wyjazdu więc musisz zwrócić uwagę na tyle rzeczy… No właśnie, jakich?

.

Wielkość kampera

Kampery produkowane są w różnych wielkościach od tych małych przeznaczonych dla 2 osób po autobusy, mieszczące całe rodziny. Należy przy tym pamiętać, że kampera powyżej 3,5 tony prowadzić może jedynie osoba, która posiada prawo jazdy kat. C. Poza tym panuje pełna dowolność. Najważniejsze na co należy zwrócić uwagę to ilość miejsc do spania i ich umiejscowienie. Zdarzają się, łóżka piętrowe dlatego warto zastanowić się czy osoby, które będą z nami podróżować dadzą radę na nie wejść.

Wyposażenie

Wyposażenie kamperów też znacznie się od siebie różni. Niektóre wersje posiadają łazienki, inne wyposażone są jedynie w toalety. Różnią się również ilością i pojemnością schowków. Przed wyborem kampera musimy wiedzieć, na jak długo będziemy jeździć oraz jakie większe rzeczy będziemy ze sobą zabierać. Tygodniowe wakacje bez dodatkowego sprzętu nie stanowią problemu ale jeżeli planujemy miesięczne objazdówki, na które zabieramy np. rowery wymagają dużej przestrzeni. Ale bez względu na nasze zapotrzebowanie na pewno znajdziemy kampera, który sprosta naszym wymaganiom.