vantourer_630

Campery przez wiele lat nie były doceniane przez Polaków, jednak w ostatnim czasie zdobywają coraz większe grono miłośników. Wielu z nas nadal niesłusznie boi się tej formy wypoczynku. Sprawdź jak załatwić tani camper wynajem, by móc wyruszyć w przygodę życia.

Przenośny dom na kółkach

Campery są określane mianem przenośnego domu na kółkach, co jest jak najbardziej adekwatnym wyrażeniem. Ten mobilny środek lokomocji pozwala nam wyruszyć wraz z potrzebnym nam bagażem w podróż po jednym lub wielu krajach bez konieczności przejmowania się rezerwowaniem noclegu czy szukaniem restauracji. Wielkość camperów jest różna, z kolei wnętrza są projektowane tak, by były komfortowe dla podróżujących i jak najbardziej wszechstronne. Dzięki temu urlopowicze mogą nie tylko zapakować najpotrzebniejsze rzeczy osobiste, ale także zapasy jedzenia i sprzęty turystyczne.

Jak znaleźć tani camper wynajem?

Wynajem mobilnego środka lokomocji nie jest trudną sprawą. Na początek musimy wybrać interesujący nas model. Warto tutaj skontaktować się z konsultantem, który pomoże nam dobrać odpowiedni camper do naszych potrzeb. Gdy będziemy mieli już za sobą wszystkie formalności, dostaniemy od salonu kluczyki oraz potrzebne nam dokumenty, takie jak: polisa OC i dowód rejestracyjny. Istotną kwestią jest sprawdzenie ważności polisy, jak i wypytanie obsługi o sprawy techniczne, do których należą: podłączenie auta do sieci elektrycznej i wodociągowej, kwestia użytkowania butli z gazem i opróżniania toalet na postojach. Musimy także sprawdzić, czy mamy odpowiednie wyposażenie, w którego skład wchodzą: kliny najazdowe, gumowy wąż z kompletem końcówek do różnych kranów. Jak widać tani camper wynajem nie jest trudną rzeczą. Wystarczy przy tej czynności pamiętać o kilku ważnych kwestiach, by móc później cieszyć się jazdą.

Podróż po mapie

Przed wyruszeniem w podróż, prócz ustalenia celu jazdy, warto sprawdzić trasę pod względem postojów na noclegi. W naszym kraju nie ma pod tym względem większych problemów, ponieważ jesteśmy przyjaznym krajem dla camperowiczów. Miłośnicy mobilnych środków lokomocji chętnie też odwiedzają Francję i Włochy nie tylko z powodu pięknych widoków, ale ich przepisów prawnych, które, podobnie jak w Polsce, są dla nich łaskawe. Z kolei od jakiegoś czasu wśród camperowiczów popularna stała się Norwegia.