galeria_600_csm_bett_1049445c85

Wynajem campera jest coraz popularniejszy i nie ma w tym niczego dziwnego. W końcu to dobry sposób na spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Na co warto zwracać uwagę przy wypożyczeniu pojazdu. Dowiedz się, jak łatwo można załatwić campera i wyjechać na wspólną podróż.

Krok 1: skontaktuj się z firmą świadcząca usługi typu wynajem campera

Przede wszystkim, najważniejszą rzeczą jest kontakt z odpowiednią firmą, która świadczy usługi typu wynajem campera. To bardzo ważne. Trzeba umówić się na dogodny termin, by omówić wszelkie niezbędne kwestie, a do tego wybrać dogodny model. Wprawdzie konsultant, który pracuje w takim miejscu powinien nam doradzić, jaki pojazd w naszym wypadku sprawdzi sie najlepiej, jednak dobrze jest samemu wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Jedną z ważniejszych kwestii jest ilość osób, które mogą jechać w danym pojeździe. Są campery dwuosobowe, które idealnie sprawdzają się niemal w każdej sytuacji, bo są bardzo zwrotne i bez problemów można nimi gdziekolwiek zaparkować. Poza tym, warto wybierać campery kilkuosobowe, jeśli wybieramy się większą paczką. Wtedy bez problemu będzie można się pomieścić. Wewnątrz będzie dużo miejsca.

Krok 2: zarezerwuj pojazd

W końcu kolejnym etapem jest rezerwacja pojazdu. Trzeba zająć się tym jak najwcześniej, by potem nie mieć żadnych problemów. Jeśli pomyślimy o tym w ostatniej chwili może okazać się, że będzie to mało dobre rozwiązanie. Często wypożyczalnie nie będą dysponowały potrzebnymi pojazdami. Na stanie będą mialy tyko campery w wersji premium bądź też leciwe modele, które są bardzo niewygodne. Lepiej więc pomyśleć o tym odpowiednio wcześnie i zarezerwować sobie termin. Tylko w ten sposób będzie można wybrać dokładnie taki model, jaki będzie nam potrzebny. W większości wypadków będzie się to wiązało z tym, że trzeba będzie zapłacić zaliczkę. Jej wysokość będzie zależna od standardu samochodu, a także od danej wypożyczalni. Im większa konkurencja, tym niższe stawki. Trzeba jednak pamiętać, że cena to nie kluczowa kwestia. Czasem warto odrobinę dopłacić, ale mieć pewność wynajem campera przebiegnie bezproblemowo.

Krok 3: podpisz umowę

W końcu kolejnym krokiem jest już podpisanie umowy i odbiór samochodu. Ten krok jest bardzo ważny, bo trzeba sprawdzić, czy stan faktyczny samochodu, jego wyposażenie są zgodne z wytycznymi na umowie. W końcu po wypożyczeniu to my będziemy odpowiedzialni za pojazd, a jeśli oddamy go w złym stanie, będziemy musieli zapłacić odszkodowanie. Warto więc wszystko dokładnie sprawdzić.