csm_schublade_361572136c

Kampery to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Można podróżować wspólnie z rodziną i przyjaciółmi, zwiedzać różne zakamarki Europy. Nie jest się od nikogo zależnym. W dowolnej chwili można się zatrzymać i odpocząć. Dowiedz się na co zwracać uwagę, decydując się na wypożyczenie pojazdu.

Stawiaj na sprawdzone marki

Jeśli decydujemy się na wypożyczenie kampera, bardzo ważne jest, by stawiać na sprawdzone i znane rozwiązania. Jest wprawdzie wiele firm, które wynajmują kampery, jednak tylko nieliczne z nich mają dobre pojazdy na stanie. Część oferuje nawet kilkunastoletnie auta, a podróż nimi jest nie tylko mało komfortowa, ale także niebezpieczna. Wybierając się w podróż kamperem przemierzamy często setki, a nawet tysiące kilometrów. Musimy mieć pewność, że kamper nie odmówi nam posłuszeństwa w najmniej spodziewanym memencie. Niestety, starsze modele samochodów tak mają. Lepiej więc wybierać takie wypożyczalnie kamperów, które oferują nowsze, mniej zużyte modele. Dzięki temu ryzyko niezręcznej sytuacji na drodze jest znacznie mniejsze. Stąd też dobrze jest wszystko przemyśleć. Poza tym, nowsze kampery to również większy standard podroży. Z każdym rokiem producenci kamperów coraz wyżej stawiają poprzeczkę. Pojazdy mają wiele zakamarków, które ułatwiają chowanie bagaży. Są przestronniejsze, mają wygodne materace, na których bez problemu można się ułożyć. Mają też nowoczesny design, a podróż nimi to czysta przyjemność. Pasażerowie nie czują zmęczenia nawet po kilku godzinach podroży. Zanim więc wypożyczymy kampera, dobrze zapoznajmy się z dostępnymi modelami i wybierajmy tylko takie, które są w dobrym stanie technicznym.

Wypożyczenie kampera zaplanuj wcześniej

Dobrze wiedzieć, że wypożyczenie kamperów nie jest prostym zadaniem. Zanim wybierzemy odpowiednią wypożyczalnię, zdecydujemy się na konkretny model, musi upłynąć wiele czasu. Trzeba odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie termin. Może okazać się, że nie ma już dostępnych pojazdów i trudno jest cos sensownego znaleźć. Najlepiej zacząć szukać wypożyczalni kamperów na dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem. To optymalny termin, by „zaklepać” sobie właściwy pojazd. Trzeba też pamiętać, że formalności związane z wypożyczeniem kampera najlepiej załatwić dzień wcześniej, by nie tracić czasu w dzień wyjazdu. To w końcu dodatkowy stres, na który nie ma sensu się narażać. Wspólny wypad powinien być miłym wspomnieniem dla całej rodziny.